ЧС 2022: Україна ⟹ Фінляндія

БК України » ЧС 2022: Україна ⟹ Фінляндія

Матч зі збірною Фінляндією був дуже важливим для української збірної. Підопічні Олександра Петракова просто мали набирати три очки, щоб підвищити свої шанси на вихід на чемпіонат світу з футболу 2022 року в Катарі. Можна сказати, що матч чс 2022 року Фінляндія Україна порадував українських вболівальників своїм результатом, оскільки збірна України здобула таку бажану перемогу і заробила три очки.

Ситуація перед грою

Гра з фінами стала вже шостою грою збірної України у відбірковій групі. Усі попередні 5 матчів закінчилися внічию, що викликало багато жартів та здивування серед вболівальників з цього приводу. Особливо болючими для фанатів збірної України були дві нічиї з Казахстаном. Більшість сприйняла їх як втрачені важливі чотири очки.

Вітальний бонус 4500 ₴
10.0
Ульотний експрес - Щоденний бонус 1000 ₴
Україна-Фінляндія

Після п’ятого туру збірна України мала однакову кількість очок зі збірною Фінляндією (по 5 очок). Українська збірна посідала третє місце у групі пропустивши вперед збірну Франції (9 очок) та збірну Боснії та Герцеговини (6 очок). Виходячи з турнірних розкладів, футбольний матч Україна Фінляндія результат мав бути лише перемогою, бо втратити ще очки збірна Україна не могла собі дозволити.

Усі чудово розуміли, що потрібна лише перемога. Однак, незважаючи на це, головний тренер збірної України Олександр Петраков вирішив не відходити від вже звичної для себе моделі гри в цьому поєдинку. Тому стартовий склад не сильно відрізнявся від стартового складу у попередніх іграх.

Зміни торкнулися позиції голкіпера, місце у воротах зайняв досвідчений Андрій Пятов. Також ще одна зміна була вимушеною замість травмованого Віталія Миколенка на полі з’явився Едуард Соболь. За рештою позицій стартовий склад був таким самим, як і в попередньому матчі зі збірною Франції.

Перший тайм

Матч футбол Україна-Фінляндія розпочався із досить активного пресингу фінської збірної на чужій половині поля. Така тактика в цілому не характерна для збірної Фінляндії, але не слід забувати, що і для фінської збірної ця гра мала дуже велике значення з погляду подальших турнірних перспектив.

Такий активний початок фінської збірної призвів до того, що вже на другій хвилині гри Циганков припустився помилки, що вилилося в дуже небезпечний удар фінського гравця Лода. Андрій Пятов довів, що по праву вважається одним із найкращих воротарів збірної України за всю історію і зумів впоратися з не найпростішим ударом.

ЧС 2022 Українна-Фінляндія

Зважаючи на все, українська збірна зрозуміла, що момент Лода може бути тривожним дзвіночком і тому вирішила взяти гру у свої руки. Вже на 4 хвилині гри це дало результат. Андрій Ярмоленко продемонстрував індивідуальну майстерність поблизу штрафного суперника і прицільним ударом послав м’яч у ворота фінів.

Як не дивно, але після забитого голу гра трохи заспокоїлася і обидві збірні наступних 15-20 хвилин гри володіли м’ячем приблизно однакову кількість часу.

На 29 хвилині гри рахунок у матчі Україна Фінляндія 11 червня став рівним. Після подачі кутового фінський футболіст Пох’янпало опинився на хорошій позиції і зумів завдати дуже непростого удару для воротаря. Андрій Пятов зумів зробити практично немислиме, захистивши свої ворота. М’яч після сейву Пятова відскочив до Миколи Матвієнка, який постарався винести його якнайдалі, але успіх був не на боці збірної України в цьому випадку тому м’яч потрапив до фінського футболіста Пуккі від якого відлетів у ворота української команди.

Забитий м’яч дуже серйозно надихнув футболістів збірної Фінляндії, і вони кинулися в атаку з метою забити ще й вийти вперед. Збірна України пережила кілька дуже непростих хвилин, але зуміла вистояти.

Вже за 5 хвилин після пропущеного голу збірна України зуміла забити ще. На 34 хвилині гри Роман Яремчук після відскоку зумів підібрати м’яч і влучив у ворота збірної Фінляндії з близької відстані.

Другий тайм

Цілих три голи у першому таймі у грі футбол Україна Фінляндія результат якої мав величезне значення для обох учасників викликав неабияке подив. Тому такий результативний перший тайм гри змушував багатьох чекати на продовження і в другому таймі.

Матч Україна-Фінляндія

У другому таймі слід відзначити активну гру відомої ще по Євро 2020 зв’язки Ярмоленка та Яремчука. Взаємодія цих двох футболістів дозволила створити цілу низку небезпечних моментів. Активно намагалася грати в атаці і збірна Фінляндії, яка дуже хотіла відігратися. Слід зазначити, захисники української збірної самі давали кілька шансів фінам, припускаючи прикрих помилок в обороні. На щастя для української команди фінські футболісти не змогли скористатися помилками українських захисників.

Дуже небезпечний момент збірна Фінляндії створила на 76 хвилині гри. Лод завдав удару зі штрафного, який Андрій Пятов зумів парирувати, але м’яч відскочив до Арауюрі. Опинившись у вдалій позиції фінський футболіст зумів ударити повз ворота. Фіни продовжили атакувати, але створити ще небезпечні моменти їм практично не вдалося. Українська збірна контратакувала, але в її складі не знайшлося того, хто міг би завершити такі атаки точним ударом, здатним збільшити перевагу збірної України.

Підсумки

Матч футболу Україна-Фінляндія

Можна сказати, що результат матчу Україна Фінляндія повністю влаштувала українську збірну. Нарешті наша команда зуміла перемогти і перервати серію з 5 нічиєї поспіль. Після шостого туру наша група виглядає так: