Україна-Уельс: 🏆Чемпіонат Світу 2022

БК України » Україна-Уельс: 🏆Чемпіонат Світу 2022

На превеликий жаль, але Україна на ЧС 2022 не буде представлена. Після доволі впевненої перемоги над збірною Шотландії українська збірна програла збірній Уельсу в Кардіфі з рахунком 1:0. Це перша поразка Олександра Петракова на посаді головного тренера збірної України.

Чемпіонат світу Україна-Уельс

Єдиний гол у матчі виявився автоголом Олександра Ярмоленка. На 34-й хвилині гри Гарет Бейл завдав удару зі штрафного м’яч прилетів до Олександра Ярмоленка, який стояв у стінці. Український футболіст постарався його відбити, але вдалося йому зробити це вкрай невдало. М’яч відскочив від голови Ярмоленка та влетів у сітку воріт збірної України, воротар не встиг відреагувати через різку зміну траєкторії польоту м’яча.

Вітальний бонус 4500 ₴
10.0
Ульотний експрес - Щоденний бонус 1000 ₴

Загалом збірна України демонструвала дуже непоганий футбол. Українські футболісти створили кілька гострих моментів біля воріт суперників, але не змогли забити гол. Більшість коментаторів та футбольних експертів зійшлися на думці у тому, що збірній Уельсу багато у чому пощастило. Крім того, багато хто вважає, що суддя не призначив стовідсотковий пенальті у ворота збірної Уельсу, коли Аллен порушив правила проти Олександра Ярмоленка.

Спочатку гра мала відбутися ще в березні. Однак через вторгнення російських військ в Україну 24 лютого ігри за участю збірної України були перенесені на червень. Першого червня українська збірна перемогла збірну Шотландії з рахунком 3:1, але поразка від Уельсу позбавила можливості нашу команду зіграти на чемпіонаті світу 2022 року у Катарі. Тому на ЧС-2022 Україна не буде представлена.

Весь світ вболівав за Україну

ЧС Україна-Уельс

Перед грою головний тренер збірної Уельсу Роберт Пейдж заявив, що дуже багато хто у світі підтримуватиме українську збірну в майбутній грі. Причина цього – солідарність з українським народом, який страждає через російське вторгнення. Приблизно про це також заявив і перший міністр Уельсу Марк Дрейкфорд, який висловив підтримку українському народу.

Асоціація футболу Уельсу також не пройшла повз ситуацію. Їй був запрошений на гру український посол у Великій Британії, а біженцям з України надали безкоштовні квитки на гру, яка проходила у Кардіффі.

Для Уельсу ця гра теж мала дуже велике значення. Збірна Уельсу не потрапляла на чемпіонат світу з футболу з 1958 року. Тому багато вболівальників очікували, що цього разу їм вдасться перервати таку тривалу серію невдач.

Як проходила гра

Матч розпочався зі стрімких атак збірної України. Практично в кожній дії українських футболістів читалося бажання якнайшвидше забити. Українська збірна більше контролювала м’яч та створила кілька небезпечних моментів. Голкіпер збірної Уельсу Вейн Хеннесі неодноразово рятував свою команду від гола.

Особливо варто відзначити момент, створений українськими футболістами на 12-й хвилині гри. Роман Яремчук зумів увірватися до штрафного майданчика збірної Уельсу і завдати непростого удару. Вейн Хеннесі відбив м’яч, який відскочив до Андрія Ярмоленка, але український нападник не зміг вразити ворота. Через деякий час Олександр Зінченко завдав дуже непоганого удару, але голкіпер збірної Уельсу знову опинився на місці.

На 34 хвилині гри Гарет Бейл ударив зі штрафного, Олександр Ярмоленко, який перебував у стінці, намагався відбити удар головою, але зрізав його у власні ворота. Проте гол не збентежив збірну України і вона продовжила атакувати.

На початку другого тайму обидва суперники створили небезпечні моменти. Спочатку Аарон Рамзі з непоганої позиції вдарив повз ворота, а потім Віктор Циганков завдав удару по воротах збірної Уельсу, яку знову врятував воротар Уейн Хеннесі.

Справжній джокер української збірної Артем Довбик за п’ять хвилин до кінця гри мав нагоду зрівняти рахунок. Але на жаль, його потужний удар головою не призвів до взяття воріт збірної Уельсу. Незабаром пролунав фінальний свисток, який констатував перемогу збірної Уельсу з рахунком 1:0 та її вихід на чемпіонат світу у Катарі.

Що цей матч означав для України

Питання чи вийде Україна з групи ЧС 2022 стало актуальним для багатьох українських футбольних уболівальників після того, як збірна України “захворіла” на нічийний синдром. Перші п’ять ігор, проведені українцями в рамках відбору на чемпіонат світу 2022 року, закінчилися нічийним результатом. Серед них були дві нічиї зі збірною Францією, які позитивно сприйняли вболівальники. Однак про два нічийні результати зі збірною Казахстану і нічию з Фінляндією вже не можна так сказати.

Матч Україна-Уельс

Крім того, після перших трьох ігор у відбірковій групі збірну України залишив головний тренер Андрій Шевченко з яким українська збірна зуміла дійти до 1/4 фіналу чемпіонату Європи 2020 року. Його місце посів Олександр Петраков, якому таки вдалося посісти друге місце у своїй відбірковій групі (після збірної Франції), а значить отримати право поборотися за путівку на чемпіонат світу у стикових іграх.

Все це було ще до 24 лютого 2022 року, коли російські війська вторглися на українську територію, що призвело до великої кількості смертей серед цивільного населення та безлічі руйнувань. Після цієї трагічної події та героїзму збройних сил України та українського народу у боротьбі з окупантами все пов’язане з Україною у світі різко набуло зовсім іншого сенсу.

Тому, на думку багатьох футбольних уболівальників, Україна ЧС 2022 має бути представлена в будь-якому випадку і українським футболістам необхідно зробити для цього все можливе. Про це заявив і гравець Манчестер Сіті Олександр Зінченко, а також багато інших футболістів і людей так чи інакше пов’язаних з футболом.

Саймон Харт, який обіймає посаду міністра уряду Великобританія у справах Уельсу, заявив, що він бажає перемоги збірної Уельсу, але особисто він, як і багато інших громадян Уельсу і Великобританії, солідарні з українським народом.

Після того як збірна України зуміла перемогти збірну Шотландії з рахунком 3:1 у першому раунді плей-офф багато хто вважав, що їй цілком під силу повторити свій успіх і зі збірною Уельсу. Уельс перебуває зі збірною Шотландії приблизно на одному рівні, тому такі припущення були цілком логічними. Проте, насправді все склалося інакше. Незважаючи на те, що збірна України демонструвала хороший футбол, створила безліч гольових моментів, вона так і не зуміла забити. Українці пропустили дуже прикрий гол на 34-й хвилині гри, який і залишився єдиним за весь матч.

Для збірної Україна відбір на ЧС 2022 закінчився, українські футболісти зупинилися за крок від такої бажаної путівки до Катару.

Допомога постраждалим від війни від жителів Уельсу

Україна-Уельс

За словами Саймона Харта (міністр уряду Великобританії у справах Уельсу) з моменту вторгнення російських військ в Україну жителі Уельсу зібрали для українських громадян мільйони фунтів допомоги, які страждають від війни. Ця допомога пішла на придбання гуманітарної допомоги та вирішення інших завдань.

Також населення Уельсу дало притулок близько двом тисячам українських біженців, які були змушені залишити свою країну через військові дії. Найближчим часом очікується прибуття до Уельсу ще 3300 біженців з України, які вже отримали візи.